BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x

Aktualitet

Pritet një destabilizim i kushteve atmosferike, ja ç'do ndodhë me motin sot

Pritet një destabilizim i kushteve atmosferike, ja ç'do

Një sistem frontal pritet të shkaktojë destabilizim të fortë të atmosferës sot në Ballkan duke shkaktuar reshje të fuqishme dhe të rrëmbyeshme shiu me breshër dhe bubullima masive. Reshjet më të fuqishme dhe stuhitë më masive sot priten në Bosnjë dhe Hercegovinë, Serbi dhe veriun e Malit të Zi. Ndaj këtij fronti të fuqishëm të ftohtë ajror nuk do të jemi imun as ne, ngase sot pasdite ose në mbrëmje edhe në Kosovë priten zhvillime lokale të vranësirave konvektive të cilat pritet të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Vende-vende priten erëra të forta, breshër dhe bubullima e vetëtima masive.

Reshjet nuk pritet të jenë gjithëpërfshirëse ngase kjo është natyra e reshjeve të verës, por vende-vende ka gjasa për shtrëngata kalimtare me shi të rrëmbyeshëm dhe breshër. Pasi që temperaturat janë mjaft të larta dhe ardhja ajrit të ftohtë dhe jo-stabil mund të krijojë procese të bujshme atmosferike me breshër dhe erëra të forta. Pra, e tëra është e karakterit lokal dhe reshje priten vetëm vende-vende.

Reshjet pritet të vijnë nga perëndimi dhe veriperëndimi dhe nëse shihni vranësira të errëta nga këto drejtime dhe dëgjoni bubullimë atëherë përgadituni për stuhi kalimtare.