BREAKING NEWS

Tritoli në shtëpinë e Armand Dukës/ Arrestohet biznesmeni 34-vjeçar, Policia del me reagim zyrtar

Tritoli në shtëpinë e Armand Dukës/ Arrestohet biznesmeni
x
BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x

Aktualitet

Cikloni gjigand në Evropë! Sinoptikanët tregojnë se çfarë e pret Shqipërinë ditët në vijim

Cikloni gjigand në Evropë! Sinoptikanët tregojnë se

Një kreshtë anticiklonike nga Afrika Veriore dhe Mesdheu qendror ka “hyrë” mes masave të fuqishme ciklonike në rajonin tonë duke stabilizuar motin përkohësisht dhe duke na sjellur rreze diellore mjaft të kërkuara këto ditë.

Por, në Britaninë e Madhe kemi ciklonin gjigand i cili po kushtëzonë mot esktrem atje dhe ky ciklon pritet të shtrihet deri në Evropen Qendrore. Ky ciklon pritet të kushtëzojë edhe krijimin e një cikloni sekondar në Gjirin e Gjenoves në Itali. Cikloni sekondar Gjenovian pritet të forcohet dhe zgjerohet në Ballkan duke kushtëzuar reshje të reja atmosferike.

Menjëherë nesër pritet të kemi shtim të konsiderueshëm të vranësirave të cilat pritet të na sjellin reshje të reja shiu e bore në viset malore. Për shkak të rrymimeve ajrore nga jugu shumica e reshjeve do të jenë në formë shiu.

Vende-vende përsëri priten reshje të dendura shiu sidomos në Shqipëri dhe Mal të Zi, por as Kosova dhe Maqedonia Veriore nuk do të jenë imune nga reshjet e dendura të cilat mund të shkaktojnë problematika nga nesër dhe gjatë fundjavës.

Më të lexuarat