BREAKING NEWS

Aksidenti i rëndë në Elbasan, vdes në spital 18-vjeçari (Video)

Aksidenti i rëndë në Elbasan, vdes në spital
x
BREAKING NEWS

Berisha në krye të PD-së, Basha vijon takimet me demokratët, ja ku është ndalur sot (Foto)

Berisha në krye të PD-së, Basha vijon takimet me demokratët,
x
BREAKING NEWS

Video/ Çfarë ndodhi me tifozin holandez? Policia i vendos prangat teksa...

Video/ Çfarë ndodhi me tifozin holandez? Policia i vendos prangat
x
BREAKING NEWS

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë vendosur në terren

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë
x
BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x

Aktualitet

Procedohen penalisht dy persona në Durrës, policia zbardh detajet

Procedohen penalisht dy persona në Durrës, policia zbardh detajet

Dy persona janë proceduar penalisht për prerje të paligjshme të pyjeve në Kepin e Rodonit, Durrës.

Policia kapi në flagrancë shtetasit:

A. Z., 53 vjeç, banues në Shetaj, Durrës, i cili dispononte një motosharrë për prerje të pemëve dhe një automjet për transportin e tyre.

G. V., 32 vjeç, banues në Ndraç, Durrës, i cili u kap në flagrancë në Kepin e Rodonit, duke transportuar lëndë drusore me automjet. Edhe këtij shtetasi iu gjet një motosharrë me të cilën kishte prerë në mënyrë të paligjshme, pemë në Kepin e Rodonit.

Këta shtetas u proceduan penalisht për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”.

Gjithashtu u bë sekuestrimi në cilësinë e provës materiale, i dy motosharrave, dy automjeteve, dhe dy metër kub lëndë drusore.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

Më të lexuarat