BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen keq ndaj kandidatëve të PS: Duhet të arrestohen

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen
x
BREAKING NEWS

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet s’vjen dot”/ Ish-deputeti zbardh skenarin e Berishës dhe paralajmëron

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet
x
BREAKING NEWS

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset
x
BREAKING NEWS

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për këshilltarë, do bëni fushatë me Berishën? Gazment Bardhi habit me përgjigjen

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për
x
BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x

Aktualitet

Procesi gjyqësor për ekstradimin e shtetases ruse Svetlana Timofeeva, çfarë ndodhi në seancë

Procesi gjyqësor për ekstradimin e shtetases ruse Svetlana Timofeeva,

Është shtyrë procesi gjyqësor për ekstradimin e shtetases ruse Svetlana Timofeeva, e arrestuar për sulmin në repartin ushtarak në Cekin të Gramshit në datë 20 Gusht të vitit të kaluar. Shkak për shtyrjen e procesit të sotme u bë mungesa e prokurorit të çështjes Mustafa Turku për arsye shëndetësore.

Ndërkohë gjykatësi i cili do të shqyrtojë këtë çështje është i riu Elis Dine. 33-vjeçarja ka hyrë në sallën e gjyqit dhe janë lexuar vetëm gjeneralitetet. Ajo vetë është shfaqur e qetë teksa ka komunikuar disa herë nëpërmjet xhamit me avokatin e saj ndërsa shoqërohej në kafazin e qelqtë nga tre punonjës të policisë.

Ministria e Drejtësisë i ka dërguar kërkesën zyrtare autoriteteve gjyqësore të Federatës Ruse, Prokurorisë së Elbasanit për ekstradimin e saj, por blogerja 33-vjeçare nuk ka pranuar kthimin në vendin e saj.

Sipas autoriteteve ruse të drejtësisë, rezulton se blogerja është person i shpallur në kërkim për veprën penale “Marrje e paligjshme e informacionit që përbën sekret shtetëror”. Ndërkohë, në Shqipëri Timofeeva është nën hetim për ngjarjen në uzinën e Gramshit.

 

Më të lexuarat