BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x
BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x

Aktualitet

Profesori i njohur reagon ashpër ndaj Berishës: Një sociopat, që po djeg partinë për të shpëtuar veten! Ja pse Rama nuk duhet të gëzohet me këtë tragjedi që po ndodh në PD!

Profesori i njohur reagon ashpër ndaj Berishës: Një sociopat,

Profesori Fatos Tarifa, tha se duke huazuar nga dikush termin “sociopath”, është i mendimit se më shumë se çdo gjë i shkon një identifikim i tillë, për një politikan, i cili do të bëj gjithçka për të shpëtuar veten e tij.

“ Dikush këtë kohë e ka quajtur Berishën “sociopath”, unë nuk di term më të përshtatshëm se ky. Ky po djeg një parti për të shpëtuar vetë, pavarësisht se cili do të jetë fati i kësaj partie, apo i vet Berishës pas Kuvendit të 11 dhjetorit, unë siç thashë nuk shoh për atë njeri të ardhme politike, ai i përket së shkuarës, është histori, vazhdon të jetë shumë i rrezikshëm”, tha ai për MCN Tv.

Sipas Tarifës, nga kjo tragjedi në PD, nuk duhet fërguar duart PS, sepse kur nuk ka një opozitë të fortë, nuk ka as qeverisje të fortë.

“Nuk do të doja që socialistet apo ata që janë në qeveri të fërkojnë duart me këtë tragjedi që po ndodh në PD, sepse edhe kjo është në dëm të tyre, pa një opozitë ajo parti dobësohet, dhe qeveria nuk qeverisë më mirë”, tha ai.