Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prokurorët braktisin mbledhjen tek Krimet e Rënda/ Kush do ulet para Shullazit?

Postuar: 19/09/2018 - 14:58

Prokurët e Krimeve të Rënda kanë braktisur mbledhjen e thirrur nga drejtuesja e tyre Donika Prela. Shkak i kësaj mbledhje ishte zëvendësimi i prokurorit Eneid Nakuçi për dosjen e Emiljano Shullazit.

Procesi gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe të akuzuarve si bashkëpunëtorë të tij është në momentin e dhënies së pretencës por kjo seancë po shtyhet prej 3 javësh. 

Shkak është bërë mungesa e prokurorit. 

Dosja e hetimit ishte në dorë të prokurorit Eneid Nakuçi por ai është larguar jashtë me pretendimin se është i sëmurë dhe vendi i akuzës ka mbetur bosh.

Në  Prokurorinë e Krimeve të Rënda po kërkohet një zëvendësues. 

Mësohet për zëvendësuesin do të hidhej një short, por kjo është quajtur e paligjshme nga prokurët të cilët janë larguar nga mbledhja.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 18

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 16:50

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka publikuar ditën e sotme emrat e trupës gjykuese që do të shqyrtojë ankimimin e dorëzuar në KPA, nga gjyqtari i Gjykatës së Lartë Artan Zeneli.

Postuar: 22/10/2018 - 16:35

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga mega-operacioni që goditi anëtarë

Postuar: 22/10/2018 - 16:17

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë për 5 të arrestuarit pas

Postuar: 22/10/2018 - 16:05

Është dorëhequr nga detyra drejtori i Patentave, Arben Isaraj. Dorëheqja i është dorëzu

Postuar: 22/10/2018 - 15:32

Aksionet dhe arrestimet e ditëve të fundit kanë marrë vëmendje të madhe mediatike, jo vetëm në Sh

Postuar: 22/10/2018 - 15:16

 Një makinë me targa greke ka dalë nga rruga dhe për pasojë drejtuesi i saj është plagosur r

Postuar: 22/10/2018 - 14:50

Ajo është 56 vjeçe por duket si 70, e këtë pamje ia kanë shkaktuar vuajtjes por sidomos humbja e