BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Prokurori i njohur kërkon “Arrest me burg” për 10 të arrestuarit, së bashku me Artan Tafanin dhe Laert Haxhinë

Prokurori i njohur kërkon “Arrest me burg” për 10 të

Prokurori i Elbasanit, Kreshnik Ajazi ka kërkuar ditën e sotme masën “arrest në burg” për 10 të arrestuarit e bandës së Laert Haxhisë. Pak ditë më parë një megaoperacion policor bëri të mundur kapjen e disa persona ve me rrezikshmëri kriminale që kishin qenë në grupin e Laert Haxhisë.

Mes tyre ishte dhe Altin Tafani që u shndërrua në të penduarin e drejtësisë. Ai zbuloi para prokurorit disa nga ngjarjet më të bujshme kriminale në vend të kryera nga grupi ku bënte pjesë edhe ai.

Laert Haxhia është në Greqi dhe është kapur nga autoritetet greke dhe pritet ekstradimi i tij në Shqipëri.

Kërkesa për masën “Arrest në burg” për”:

 

Altin Tafani

 

Laert Haxhiu

 

Lulzim Spahia

 

Ligor Romacka

 

Erisjano Abedini

 

Marglen Topuzi

 

Idriz Manej

 

Bujar Abedini

 

Enriko Xhahysa

 

Bledar Berberi