Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prokuroria kishte kërkuar ‘burgim të përjetshëm’, Gjykata merr vendimin për të riun që vrau nënën dhe babain polic me armën e shërbimit

Postuar: 20/09/2019 - 14:17

Apeli i Krimeve të Rënda pranon kërkesën e gjykimit të shkurtuar për Mirald Metallarin, i cili vrau nënën dhe babain e tij polic me armën e shërbimit.

Mësohet se gjykata ka dënuar me 35 vite burg 22-vjeçarin, për të cilin Prokuroria kishte kërkuar burg të përjetshëm.

Kujtojmë se i riu ekzekutoi prindërit e tij më 24 korrik të 2017-ës në Bathore. Ai ishte konfliktuar me babain Miftarin, teksa po ndërtonin një mur betoni në oborrin e shtëpisë. Mirald Metallari mori armën e shërbimit të të atit dhe e qëlloi duke e lënë të vdekur në vend.

Nëna 47-vjeçare Nurie Metallari kishte ndërhyrë për të shmangur tragjedinë, por i riu e qëlloi gjithashtu edhe atë. Gruaja u transportua në spital, por fatkeqësisht ndërroi jetë për shkak të plagëve të marra.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 15:08

Bien në prangat e Policisë Spanjolle 4 shqiptarë, duke bërë të mundur edhe shkatërrimin e rrjetit e kultivimit të kanabisit.

Postuar: 23/10/2019 - 14:57

Disa ditë më parë u raportua një i vdekur në Shkodër, ku pista kryesore ishte një konflikt i çast

Postuar: 23/10/2019 - 14:41

Policia e Sarandës ka finalizuar operacionin antidrogë i koduar “Çuka”, ndërsa ka bll

Postuar: 23/10/2019 - 14:39

Mbrëmjen e djeshme një aksident i rëndë ka rezultuar fatal për dy shqiptar, të cilët u përplasën

Postuar: 23/10/2019 - 14:21

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar me detajet e rënda që dolën për shkatërrimin e celul

Postuar: 23/10/2019 - 14:20

U shkarkua nga posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres, Aurel Hoda kërkon falje pu

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në një konferencë të jashtëzakonshme zb