BREAKING NEWS

Tensionet në Veri, historiani tregon lëvizjen e fundit që duhet të bëjë Kurti

Tensionet në Veri, historiani tregon lëvizjen e fundit që duhet
x
BREAKING NEWS

Sulmet ndaj policëve në veri, vjen reagimi nga Ministria e Brendshme e Kosovës

Sulmet ndaj policëve në veri, vjen reagimi nga Ministria e Brendshme e
x
BREAKING NEWS

"Zien" veriu i Kosovës, Erdogan "futet në lojë", çfarë u tha në telefonatën me Kurtin e Vuçiç

"Zien" veriu i Kosovës, Erdogan "futet në
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri, Policia e Kosovës del me njoftimin zyrtar

Tensionet në Veri, Policia e Kosovës del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë në Përmet/ Mbytet një turist në kanionin e Langaricës, rrezikohen turistët e tjerë

Ngjarje e rëndë në Përmet/ Mbytet një turist në
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri/ Britanikët dalin me thirrjen e rëndësishme ndaj Kurtit

Tensionet në Veri/ Britanikët dalin me thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim zbarkon në Gjykatën e Lartë, jep porosinë e fundit para ikjes

Yuri Kim zbarkon në Gjykatën e Lartë, jep porosinë e fundit
x
BREAKING NEWS

Media italiane jep lajmin: Dritë jeshile për projektin 1 miliard euro, Italia do të furnizohet me ujë në Gjirokastër

Media italiane jep lajmin: Dritë jeshile për projektin 1 miliard euro,
x

Aktualitet

Prokuroria pushon çështjen penale ndaj rektorit të Universitetit të Gjirokastrës

Prokuroria pushon çështjen penale ndaj rektorit të

Pushohet çështja penale ndaj rektorit të Universitetit të Gjirokastrës, Gëzim Sala, i cili u vu nën hetim nga prokuroria për dy vepra penale, atë të "shpërdorimit të detyrës" dhe "falsifikimit të dokumentave".

Prokuroria e rrethit gjyqësor Gjirokastër, vendosi që rektori i Universitetit të mos ndiqet penalisht.

Pas akuzave, rektori i Universitetit të Gjirokastrës, u mor në pyetje më datë 06.11.2013 dhe nga dëshmia e marrë, u vendos që të pushohej çështja e ndjekjes penale ndaj tij.