Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta e Astirit/ Shënohet një tjetër incident, makina hipën mbi trotuar dhe tenton të shtypë gra e fëmijë (Video)

Postuar: 19/04/2019 - 21:08

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme gjatë protestës së banorëve të unazës së re. Një makinë me targa të huaja është ngjitur në trotuar dhe tentuar të shtypë gratë dhe fëmijët të cilët janë tmerruar nga ky veprim i paprecedentë. Tre herë është përsëritur kjo situatë vetëm gjatë kësaj mbrëmjeje.

Pavarësisht gjithçkaje që po ndodh e ka ndodhur në të shkuarën banorët e Unazës së Re shprehen të vendosur të mos ndalin protestën dhe qëndresën e tyre. Pasi u shembën shtëpitë në zonën e Bregut të Lumit për shkak të zgjatimit të Bulevardit të Ri tensioni dhe revolta e këtyre banorëve është rritur ndjeshëm.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 19:05

Një operacion i policisë italiane i koduar “Kusar”, shpartalloi një bandë përgjegjëse për grabitje të shumta kundër shpërndarësit të karburantit në zonën e Santernos në provincën e Ravennas.

Postuar: 22/08/2019 - 18:50

Policia e Tiranës ka zbardhur dinamikën e ngjarjes së rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Tiran

Postuar: 22/08/2019 - 17:59

Zbardhet ngjarja e plagosjes me armë zjarri në kokë e shtetasit I.,Ç, 26 vjeç, lindur në Mallakas

Postuar: 22/08/2019 - 17:49

Një 30-vjeçar ka rënë nga shtylla duke pësuar dëmtime dhe djegie në trup.

Postuar: 22/08/2019 - 17:36

Një shqiptar në Itali nuk i shpëtoi dot arrestimit edhe pse u përpoq që ta fshihte mirë lëndën

Postuar: 22/08/2019 - 17:26

Është përfshirë nga flakët një sipërfaqe toke me ullinj shekullorë dhe shkurre në fshatin Hekal