Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta e opozitës para Kuvendit/ Nisin punimet për masat mbrojtëse, zbulohet skenari që do të përdoret

Postuar: 20/03/2019 - 14:39

Nesër pritet që opozita të protestojë sërish para Parlamentit ku dhe do të zhvillohet seanca plenare e radhës.

Protesta është parashikuar të nisë nesër rreth orës 09:30 përpara Kuvendit.

Ndërkohë policia ka nisur të marrë masat për të forcuar gardhin rrethues të Kuvendit.

Këtë herë është vendosur gardh hekuri dhe bazamentet janë forcuar me beton, ndërkohë pritet që një numër i madh efektivësh policie të jenë më gatishmëri.

Gardhi është vendosur nga hyrja e parlamentit deri tek kalaja e Tiranës

Kujtojmë se në 16 mars pati tension dhe përplasje para Parlamentit dhe policia përdori gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë turmën e protestuesve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 11:31

Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar Mentor Hasani, 43 vjeç, banues në Dibër.

Postuar: 17/06/2019 - 11:31

Shqiptari humb jetën në krye të detyrës.

Postuar: 17/06/2019 - 11:24

Gjykata ka dhënë masën arrest me burg për të arrestuarin Florenc Çapja.

Postuar: 17/06/2019 - 10:53

Dy të moshuar kanë rënë pre e grabitjes në Pukë.

Postuar: 17/06/2019 - 10:47

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 17/06/2019 - 10:40

Sot përfundoi afati ligjor për verifikimin e plotësimit të kushteve nga kandidatet për Prokuror t

Postuar: 17/06/2019 - 10:31

Ish-kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në studion e Fax News, ku