Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta e studentëve/ Qeveria shfuqizon pikën 4

Postuar: 06/12/2018 - 15:36

Shfuqizohet zyrtarisht pika 4 e VKM pas protestës së studentëve.
 
Këshillit i Ministrave ka shfuqizuar pak momente më parë pikën 4, e cila nënkupton heqjen e tarifës për provimet e mbartura të studentëve.
 
Më herët gjatë deklaratës për mediat ministrja Nikolla pranoi kërkesën e studentëve për rishikimin e VKM-së, pika katër e së cilës  detyronte studentët që jepnin provimet në vjeshtë të paguanin para shtesë.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 20:12

Drejtori i  Arkivës së Shtetit, Ardit Bido  ka komentuar përgjatë gjithë këtyre ditëve protesta para Ministrisë së Arsimit.

Postuar: 10/12/2018 - 19:43

Moderatori Alban Dudushi ka njoftuar se ditën e nesërme do të ftojë kryeministrin Edi Rama në emi

Postuar: 10/12/2018 - 19:21

Prokuroria e Katanias ka dhënë pretencën e saj në përfundim të hetimeve për bandën e Habilajve.&n

Postuar: 10/12/2018 - 19:11

Ashtu siç kishte paralajmëruar, se do të zbulonte disa të vërteta tronditëse si kundërpërgjigje,

Postuar: 10/12/2018 - 19:04

Studentët e universiteteve publike kanë protestuar sot në të 6-ën ditë të tyre para Ministrisë së

Postuar: 10/12/2018 - 18:49

Në ditën e shtatë të protestës, studentët paralajmërojnë zhvillime të reja.

Postuar: 10/12/2018 - 18:15

 Pedagogu Ermal Hasimja mbështet protestën e studentëve që kërkojnë uljen e tarifave, por u