Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta/ Gazetari me deklaratë të fortë: Studentëve po iu bëhet presion

Postuar: 12/01/2019 - 19:15

Gazetari Erjon Skëndaj tha se studentët ndihen të kërcënuar, por një pjesë e tyre janë të gatshëm të përshkallëzojnë protestën e tyre duke shkuar deri në grevë urie.
 
Nga vëzhgimet e bëra në terren, gazetari Skëndaj shprehet se studentët kanë patur presione nga familjarët e tyre teksa iu kanë kërkuar që të lënë protestën dhe të kthehen në shtëpi.
 
“Më ka ndodhur teksa prita të hyja në transmetimin live, kam qenë duke intervistuar, një vajzë largohet teksa  pastaj më tha: Në lidhje që kishte bërë menjë televizxio0n tjetër, familjarët i kishin thënë të kthehet në shtëpi. Vetë familjarët janë gjetur në presion në qytetin ku ata janë dhe të shkonin në shtëpi.
 
Sot tek Ekonomiku gati kemi një grevë urie, nëse policia do të vijojë njësojë të veprojë do të kemi një grevë urie gati siç kemi parë tek të përndjekurit politikë. Studentët e shohin si opsion grevën e urisë për shkak të presionit që po i behën, për shkak të temperaturave të ulëta. Unë kam biseduar me studentë, ka një grup 20-30 vetash për të hyrë në grevë. Juridiku, Ekonomiku dhe te Arkitektura”, tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 18:39

Studentët paralajmërojnë  rikthimin e protestave masive duke paralajmëruar se ditë të vështira do vinë për kryeministrin Rama, i cili sipas tyre i ka gënjyer lidhur mbi plotësimin e kërkesave që ata i kanë 

Postuar: 25/03/2019 - 18:35

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin e Unazë

Postuar: 25/03/2019 - 18:22

Pavlin Polia, vëllai i biznesmenit Ferdinand Polia, i cili u ekzekutua 4 ditë më parë në Grudë

Postuar: 25/03/2019 - 18:05

Një fëmijë shqiptar vetëm 14 muajsh ka dalë nga koma farmakologjike dhe sipas mjekëve, ai nuk ë

Postuar: 25/03/2019 - 17:31

Sikundër dhe ishte paralajmëruar, kërkimet për Bleona Matën, vajzën nga Kukësi e zhdukur prej 9

Postuar: 25/03/2019 - 17:11

Skafisti i Klement Balilit, Petro Dalanaj, një intervistë për gazetarin  Artan Hoxha, zbul

Postuar: 25/03/2019 - 16:40

Për shkak të shpejtësisë së lartë tre automjete janë përfshirë në një aksident rrugor në rrugën &