Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta tek ‘Unaza e Re’/ Vunë në pranga Klevis Balliun, policia nuk ndalet gjatë natës, ja sa ka shkuar numri i të arrestuarve

Postuar: 14/10/2019 - 07:20

Protesta e mbrëmshme në ‘Unazën e Re’ është shoqëror me akte të dhunshme dhe shkelje të kodit penal, çka ka bërë që disa prej protestuesve, mes tyre edhe Klevis Balliu, të shoqërohen nga policia në komisariat.

Menjëherë pas protestës u shoqëruan 8 persona, ndërkohë që vetëm pak orë më pas policia shoqëroi edhe dy persona të tjerë duke e çuar në 10 numrin e të arrestuarve mbrëmjen e djeshme.

Arrestimet janë bërë me akuzën për organizimin e tubimeve të paligjshme, për mosbindje ndaj thirrjeve të policisë për moslirim të rrugës si dhe për bllokim të qarkullimit të mjeteve të transportit. 

Dy ditët e fundit si pasojë e këtyre protestave në zonën e ‘Unazës së Re’ janë shoqëruar 25 persona.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 23:57

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e sotme në fshatin Shtëpez, të Gjirokastrës, ku një sasi tritoli shpërtheu në banesën e një muratori.Fatmirësisht, nga shpërthimi nuk ka persona të l

Postuar: 20/11/2019 - 23:45

Avokati i Arbër Çekaj, Dritan Jahaj ka deklaruar se klienti i tij nuk mund të jetë kurrsesi një b

Postuar: 20/11/2019 - 23:15

Edhe gjatë ditës së enjte vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë paradi

Postuar: 20/11/2019 - 22:50

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas takimit të presidentit Ilir Meta me ish

Postuar: 20/11/2019 - 22:44

Gazetari Blendi Fevziu ka treguar një histori personale teksa në emision po flitet për sigurinë r

Postuar: 20/11/2019 - 22:38

Avokati, Dritan Jahaj ka hedhur poshtë akuzat ndaj Arbër Çekajt se ai është një bos droge.

Postuar: 20/11/2019 - 22:30

Gazetari Arsen Rusta ka deklaruar se kompania e Arbër Çekajt, ku u gjetën 613 kg kokainë në Mamin