BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Aktualitet

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi foli edhe për heshtjen e presidentit Ilir Meta. Sipas tij, kreu i shtetit nuk ka se për çfarë të flasë më dhe se ndodhet në një pozitë të vështirë, për shkak se është shkarkuar nga parlamenti.

“Ai i bëri të vetat. Kur ishin zgjedhjet, emërimet në drejtësi. Tani nuk ka se çfarë të bëjë. Qeverinë e dekretoi. Nuk ka se çfarë bën më. Për mua dha një shfaqje të paarsyeshme në zgjedhje. Ndodhet në një pozitë të vështirë, parlamenti e ka shkarkuar, pritet vendimi i Kushtetueses. Është një president që nuk është në pozitë normale. Edhe Kushtetuesja po vonohet. Fakti që po vonohet tregon se Kushtetuesja nuk është shumë e qartë se kush ka të drejtë”, tha Klosi.