Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pse heshti policia pas operacionit në Nikël? Ja çfarë thotë Artan Hoxha

Postuar: 12/09/2018 - 20:56

Gazetari Artan Hoxha ka folur në lidhje me arrestimet e kryera ditën e sotme në fshatin Nikël në Fushë-Krujë.

I ftuar në emisionin “Repolitix” në Report Tv, Hoxha ka shprehur habinë për mungesën e një komunikimi nga policia për mediat.

Ndër të tjera gazetari ka shtuar se reagimi mund të ndodhë pasi Prokuroria të japë vendimin.

“Sot ka një ndryshim. Zakonisht dy ose tre orë pas operacionit ka komunikim me median ku bëhet me dije qëllimi i aksionit. Ndërkohë sot nuk ka ndodhur një gjë e tillë, mbase pritet edhe një reagim pas vendimit të Prokurorisë”, ka thënë Hoxha

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 3. Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 14:34

Një ditë pas plagosjes që ndodhi ditën e djeshme në zonën e Unazës së Re,  nga spitali vijnë lajmë të këqija.

Postuar: 20/09/2018 - 14:24

Në protestën e zhvilluar sot përpara Kuvendit, për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, janë dëgjuar fye

Postuar: 20/09/2018 - 14:16

Pas denoncimit të një incidenti nga Sindikata e Artistëve të Skenës dhe Ekranit, aktorja Eva Alik

Postuar: 20/09/2018 - 14:15

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rën

Postuar: 20/09/2018 - 14:00

Tre të rinj nga Kavaja kanë përfunduar në prangat e policisë.

Postuar: 20/09/2018 - 13:46

“Kam vrarë gruan dhe të vras edhe ty”.

Postuar: 20/09/2018 - 13:25

Tre të rinj janë arrestuar nga policia e Kavajës pasi një prej tyre lëvizte me armë zjarri pa lej