BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x

Aktualitet

Pse ikin të rinjtë nga Shqipëria? Sandër Lleshaj tregon arsyet e forta: As unë se kam marrë akoma...

Pse ikin të rinjtë nga Shqipëria? Sandër Lleshaj tregon

Ish-ministri Sandër Lleshaj ka folur rreth arsyeve të largimit të të rinjve nga Shqipëria.

"Shqiptarët po ikin për shumë arsye. Nga arsimit, tek mungesa e një sgurie për të ardhmen, po edhe tokat. Ne nuk kemi zgjidhur akoma çështjen e tokës. Unë tokën e gjyshërve të mi nuk e kam marrë akoma. Nuk e prek njëri se ne falë zotit kemi kod. Por me letra nuk e kam. Kësaj i shtohet retorika politike, ajo që të ndervozon. Krimi, krimi, krimi. Ne po çojmë të rinjtë kot. I çojnë fëmijët dhe i lëjnë në Paris, duke harruar se po marrin në qafë prindërit e tij. Ikin me idenë se do gjejnë parajsën, nuk ka parajsë në këtë tokë. Janë shumë të lehtë për t'u kthyer në kontigjentë krimi. Protesta e opozitës? Britanikët nuk rizgjodhën Churchill kur sapo kishte fituar luftën, ne i shkojmë mbrapa akoma një personi pas 30 viteve. Protesta është thjesht një shenjë mjerimi e jona si komb. Protestat nuk janë gjithmonë demokratike. Ka 100 mënyra për të treguar fytyrën e një regjimi. Një festë nuk prishet. Ty të vijnë për herë të parë liderët e 27 vendeve të Europës. Protesta duhet të lejohet të bëhet, por secili nxjerr pastaj konkluzionet e veta," tha Sandër Lleshaj.

Më të lexuarat