Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pse kemi marrëdhënie të kontraktuar me seksin? Sociologu shpjegon arsyen ç'ndodh në shoqërinë shqiptare

Postuar: 12/02/2019 - 16:25

Sociologu Gëzim Tushi i ftuar në emisionin “Top Talk”  shpjegoi pse shoqëria shqiptare ka një marrëdhënie kaq të komplikuar dhe të kontraktuar me seksin.

 
“Gjithmonë kemi pasur një marrëdhënie delikate me seksin sepse në shoqërinë tonë seksualiteti ka qenë sekret i frikshëm dhe vetëm element riprodhimi. Njerëzit martoheshin vetëm për riprodhim”, u shpreh Tushi.

“Ndrydhja dhe frustrimi i seksualitetit të së kaluarës u shoqërua me një shthurje të seksualitetit në kohën e sotme, për shkak të ndikimit të revolucionit seksual që në shoqërinë tonë erdhi shumë vonë”, shtoi sociologu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:33

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit, të cilët kishin dhënë alarmin për ndihmë.

Postuar: 21/04/2019 - 09:13

Kryeministri Edi Rama u uruar sot të gjithë besimtarëve katolikë Pashkët.Me anë të një postimi në

Postuar: 21/04/2019 - 09:07

Sipas MeteoAlb: Kushtet atmosferike të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët në të gjithë v

Postuar: 21/04/2019 - 08:14

 Kur kanë kaluar 12 ditë nga supergrabitja e 6.5 milionë euro në Rinas, Policia e Shtetit ka

Postuar: 21/04/2019 - 08:11

Kur kanë kaluar tre ditë nga arrestimi i 36-vjeçarit Bledar Pupa dhe 31-vjeçarit Orges Stefanidhi

Postuar: 20/04/2019 - 23:15

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima do të kandidojë për kryetar të Bashkisë

Postuar: 20/04/2019 - 23:06

Profesor Artan Fuga në një postim ironizues në faqen e tij në Facebook ka analizuar situatën në t