BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Aktualitet

Pse nuk duhet të pini lëng portokalli me stomakun bosh

Pse nuk duhet të pini lëng portokalli me stomakun bosh

Mënyra më natyrale dhe e shijshme për të mbrojtur trupin është konsumi i portokallit. Duke e përfshirë në dietën tuaj të përditshme do të ndjeni, vitalitet dhe mirëqenie, ndërsa vitamina C do t’ju ndihmojë të ndiheni euforikë.

Lëngu i portokallit rekomandohet nga dietologët si një nga pesë vaktet e ditës për funksionimin e duhur të trupit dhe metabolizmin.

Mëngjesi është koha më e mirë për një lëng natyral portokalli, sipas ekspertëve, pasi aktivizon mendjen, rrit vigjilencën mendore dhe aftësinë për t’u përqendruar.

Studimi i ri tregoi se njerëzit që pinë një lëng me mëngjes kanë tendencë të jenë shumë më aktivë në mesditë dhe kanë më shumë oreks.

Por nuk duhet ta pini kurrë me stomakun bosh, pasi mund të shkaktojë probleme me tretjen.

Më të lexuarat