BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, zbardhen detajet e para

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në këtë bashki

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në
x
BREAKING NEWS

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD bën lëvizjen e minutës së fundit, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD
x
BREAKING NEWS

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e nesërme, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për
x
BREAKING NEWS

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha publikon videon që nuk duhet humbur

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u bllokua në minutat e fundit dhe kush ishte personi që ndaloi prangosjen e ish-kryebashkiakut

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u
x
BREAKING NEWS

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e reformës, pritet një rikthim në qeli pas vendimit të Gjykatës së Lartë, flasin ekspertët: Ja sa vite rrezikon të dënohet ish-ministri

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e
x
BREAKING NEWS

Deputeti i njohur komenton përçarjen e opozitës: PD-ja pa orientim, shumë kryetarë po synojnë të krijojnë parti të reja

Deputeti i njohur komenton përçarjen e opozitës: PD-ja pa
x

Aktualitet

Pse nuk u ekstradua Adriatik Llalla? Gazetari i njohur zbulon detaje nga dosja e ish-prokurorit

Pse nuk u ekstradua Adriatik Llalla? Gazetari i njohur zbulon detaje nga dosja e

Në emisionin Review në Euronews Albania u diskutuan këtë të shtunë disa nga çështjet më të nxehta të drejtësisë shqiptare.

Duke u ndalur tek mosekstradimi nga Italia i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, gazetari Ferdinand Dervishi e cilësoi hetimin dhe dënimin e Llallës të bërë keq. Sipas tij, ndoshta për shkak të miqësive, ish-kryeprokurorit nuk iu sekuestruan llogaritë bankare, duke bërë që ai të kishte para dhe të mbyllte “disa punë të tjera”.

“Unë besoj se ai duhet të jetë në procesin e marrjes së azilit, nëse nuk e ka marrë dhe deri sa të realizohet kjo të mos zbatohet asnjë nga urdhërat që vijnë nga Shqipëria. Ajo që më bën përshtypje se është një nga çështjet që nuk është hetuar mirë. Këtu ka rol dhe fakti që ka njerëz dhe miq që i ka pasur njerëzit e tij dhe mund të jetë zbatuar dhe ajo batuta që “i joti mishin ta ha po kockën ta lë. I sekuestruan ca prona dhe nuk i bllokuan asnjë llogari bankare. Dhe ky njeri duke patur disa para mund të zgjidhte disa punë të caktuara”, tha Devishi.