BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x
BREAKING NEWS

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i kanë në banka/ Vidhen të dhënat bankare, u gjetën në CD e databazës së pagave

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Aksidenti tragjik, si e filmoi udhëtimin e fundit 50-vjeçarja para se të përfundonte në greminë

VIDEO/ Aksidenti tragjik, si e filmoi udhëtimin e fundit 50-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

A tregoi Gerti Shehu pse e goditi Berishën me grusht? Flet avokati i 31-vjeçarit dhe tregon hapin e radhës

A tregoi Gerti Shehu pse e goditi Berishën me grusht? Flet avokati i
x

Politike

Pse Rama largoi Ahmetajn? Ben Andoni zbardh prapaskenat dhe lëshon deklaratën e fortë: Mund të përsëritet rasti i Lefter Kokës

Pse Rama largoi Ahmetajn? Ben Andoni zbardh prapaskenat dhe lëshon

Analisti Ben Andoni u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama hoqi Arben Ahmetajn nga të gjitha postet, pasi ky i fundit nuk kishte çfarë të jepte më.

Andoni nënvizoi se Rama e largoi Ahmetajn për të hequr përgjegjësitë nga vetja, pasi akuzat nga opozita për ish zv.kryeministrin nuk kanë qenë të pakta muajt e fundit.

Ai theksoi se Ahmetaj mund të ketë të njëjtin fat si të ish-ministrit Lefter Koka.

“Nuk është ndonjë lëvizje e madhe. Rama ka filluar që të kurojë make-up e tij. Të mbash make-up me Arben Ahemtaj nuk ishte gjë e mirë. Nuk mund të thuash që zoti Rama nuk ka nuhatje për pushtet dhe për konjuktura politike. Të vazhdosh të kesh imazh zotin Ahmetaj, nuk mendoj se është zgjidhje e duhur. Tani u poqën kushtet për ta larguar, ky personazh nuk kishte më çfarë të jepte. Procesi i rindërtimit ka shumë probleme. Nga opozita pati shumë akuza për Ahmetajn dhe zhvillimet që ka në SPAK që i marrim në mënyrë indirekte nga opozita. Mund të jetë një përsëritje si rasti i Lefter Kokës”, u shpreh Andoni.

Më të lexuarat