BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Aktualitet

Publikohen pamjet që po bëjnë xhiron në rrjetet sociale, ja surpriza që vjen nga fshati në Kosovë për Joe Biden

Publikohen pamjet që po bëjnë xhiron në rrjetet sociale, ja

Sot është inaugurimi i presidentit të zgjedhur joe Biden dhe zyrtarët e sigurisë njoftuan se kanë marrë të gjitha masat e duhura për të parandaluar sulme të mundshme.

Por, surpriza vjen nga një fshat në Kosovë, ku banorët  do të nderojnë me një ceremoni Joe Biden.

Fshati i Ferizajt, Bibaj, ka një ndjeshmëri të veçantë ndaj z.Biden dhe familjes së tij, pasi aty kalon rruga nacionale me emrin “Joseph R. “Beau” Biden”, rruga që përkujton dhe nderon emrin e të birit të ndjerë të Presidentit amerikan.

Ndaj sot, kryetari i fshatit Bibaj, Faton Haxhisaliu dhe këshilli organizativ kanë vendosr të përgatiten për ditën e inagurimit të Presidentit Joe Biden “në shenjë respekti”.

Ata kanë organizuar në orën 10:30 para shkollës së fshatit Bibaj, një ceremony modeste ku kanë ftuar edhe përfaqësues të KFOR-it!

Po ashtu, kanë vendosur mbi100 flamuj amerikanë dhe postera, rrugës nga Ura e madhe tek rrethi i autostradës me këtë mesazh: “Ne si popull shqiptarë do t’i jemi mirënjohës gjithmonë popullit amerikan! Zoti e bekoftë popullin shqiptarë dhe popullin amerikan!”.

Publikohen pamjet që po bëjnë xhiron në rrjetet sociale, ja

Më të lexuarat