BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Aktualitet

Publikohen pamjet/ Si u zhduk brenda disa sekondash pallati 5 katësh në Shkozet

Publikohen pamjet/ Si u zhduk brenda disa sekondash pallati 5 katësh

Ky është momenti kur një pallat 5 katësh në zonën e Shkozetit, i shpallur me rrezikshmëri të lartë për sigurinë e banorëve pas tërmetit të 26 nëntorit, hidhet në erë me tritol.

Pallati u shemb me shpërthim të kontrolluar nga Inspektoriati Kombëtar i Kontrollit të Territorit.

Siç edhe nënvizon Inspektoriati në njoftimin për mediat, pallati ishte rrezik potencial edhe për ndërtesat e tjera ngjitur.

 

Më të lexuarat