BREAKING NEWS

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me Shqipërinë

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë të DASH

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë
x
BREAKING NEWS

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e rëndësishëm Rezart Taçin

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë! Shënoi emrin te rekordmenët e katërkëndëshit në botë, ndahet nga jeta parakohe legjenda e portës shqiptare (Emri+Foto)

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë!
x
BREAKING NEWS

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon çastet pas goditjes së Berishës: U bllokuam, patëm...

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon
x
BREAKING NEWS

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të dashurën 19-vjeçare, merret vendimi i fundit për të riun shqiptar

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të
x
BREAKING NEWS

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve, arrestohet i riu i shpallur në kërkim (EMRI)

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve,
x
BREAKING NEWS

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të ashpra drejt Ramës: Po ushtron gjenocid mbi shqiptarët

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të
x

Aktualitet

“Punonjës në ambasadën amerikane”/ Eksperti i Kriminalistikës kërkon hetim të thellë për vrasjen e Pjerin Xhuvanit: Janë zhdukur provat, ja çfarë është gjetur në vendngjarje

“Punonjës në ambasadën amerikane”/ Eksperti i

Eksperti i Kriminalistikës, Artan Rexhep i ftuar në MCN Live e ka konsideruar si një reagim të keq nga strukturat ligj zbatuese vrasjen e Pjerin Xhuvanit. Ai tha se dyshon se provat janë manipuluar dhe për këtë duhet një hetim më  thellë.

“Jo për modesti, por kam qenë nga të parët që e ka ngritur këtë çështje ku është reaguar shumë keq nga strukturat ligj zbatuese. Vrasja e Xhuvanit është një rast  keq që unë kisha informacione se vetëm nga gëzhojat e mbetura ishin 3 lloj armësh, do të thotë vrasje me armë. Nuk marr përsipër të mbroj asnjë, por personi që mbahet për mbrojtje ka qenë punonjës në ambasadën amerikane dhe në gjykimin tim në profesionalizmin tim konsiderohet një person militar.

Vrasja s’mund të dali si vrasje direkt, por manipulimi i provave në vendngjarje është e pa tolerueshme dhe me e keqja ishte heshtja e gjithë kësaj kohe, reagimi bëhet i menjëhershëm. Ideja është që me gëzhojat e mbetura, sepse kam dyshime se janë hequr gëzhoja ka pasur tre armë dhe në këtë moment kuptohet që përleshja ka qenë evidente. Me njohuritë e mia gjërat e filluara mbrapsht janë të riparueshme. Në këtë kuadër të gjitha strukturat përgjegjëse, duhet ti hyjnë një hetim të thellë. Të vritesh për polikë është në mentalitete që se konceptoj kot, por ideja është te tendenca për të fshehur ngjarjen”,  tha Rexhepi.