BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Aktualitet

Punonte në radio, Iris Luarasi rrëfen momentin e sikletshëm me dëgjuesin nga Tropoja: Më tha se...

Punonte në radio, Iris Luarasi rrëfen momentin e sikletshëm me

Pedagogia Iris Luarasi, e njohur edhe si aktiviste në fushën e të drejtave të grave,  prej vitesh jep lëndën e radios në fakultetin Histori –Filologjisë ka ndarë disa nga eksperiencat e punës së saj në radio.

Sipas saj radio mbetet një dritare që nuk do të dalë kurrë nga moda. Luarasi gjithashtu u ndal tek disa momente të sikletshme por edhe gazmore.

“Një nga momentet që kam qeshur pa fund është kur u përballa me një dëgjues. Më mori njëri nga Tropoja dhe më tha, Dielli dhe shiu shkëlqen. I thashë unë, po shiu shkëlqen andej nga ju.”- shprehet ajo.

E ftuar në emision ishte edhe Gerta Heta e cila kujtoi me nostalgji periudhën kur shumë njerëz ndiqnin me ëndje programet e saj në radio.

“Më ka ndodhur që më nisnin dëgjuesit letra dhe më imagjinonin bionde të gjatë , madje më puthnin dhe linin edhe shenjat e buzëkuqit në to. Ishin vërtet kohë të bukura të arta do të thoja “ u shpreh e emocionuar Heta.

Më të lexuarat