Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pushuesit të terrorizuar, dhunohet nga një grup kriminelësh nëna dhe dy djemtë e saj adoleshentë

Postuar: 17/08/2019 - 17:38

Një bandë shqiptarësh kanë dhunuar një familje në një plazh në Itali, kështu shkruajnë mediat italiane sot pas ngjarjes së rëndë. Sipas mediave shkruhet të rinjtë shqiptarë se familja italiane ka parë tmerr me sy.

SHKRIMI I PLOTË

Janë sulmuar dhe rrahur nga një grup kriminelësh, buzë detit. Pa asnjë arsye. Mbrëmje makthi për një familje nga Como që ishte me pushime në Igea Marina, në Riviera Romagna, në provincën e Riminit. Dy djemtë, 15 dhe 18 vjeç sapo kanë kaluar një mbrëmje të qetë pranë detit, dhe para se të kthehen vendosin të ndalen në furrë buke për të shijuar një petull të nxehtë.

Sidoqoftë, afër restorantit ata janë përndjekur dhe më pas janë provokuar nga një bandë me dhjetë të rinj shqiptarë. “A keni një cigare?” ishte ky preteksti klasik për të nisur telashet. Paketa thjesht dëshiron të arrijë në luftë. Ata filluan të kapen me duar dhe më pas 18-vjeçari u godit me një grusht në fytyrë dhe përfundoi me hunë të thyer. Edhe vëllai i tij i vogël, 15 vjeç, ka një goditje të fortë.

Ndërkohë, nëna e dy fëmijëve, e cila priste që fëmijët e tyre të zgjoheshin në apartament, dëgjon ulërimat nga dritarja dhe vrapon për t’i ndihmuar. Të rinjtë shqiptarë nuk kursen as gruan 50-vjeçare, e cila është goditur disa herë

Familja, pas rrahjeve dhe frikës së madhe, u ndihmua dhe u sigurua nga karabinierët, dhe vendosi të mos kthehej në Como, por të vazhdonte pushimet. Ndërkohë, karabinierët e Bellaria kanë parë pamjet e kamerave të sigurisë dhe tani jam në gjurmët e bandës shqiptare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 07:45

Përplasja në një lokal mes dy katër të rinjve në Dibër ka përfunduar me bilanc tragjik.

Postuar: 18/09/2019 - 07:44

Policia e kryeqytetit në bashkëpunim me prokurorinë kanë bërë të mundur zbardhjen e vrasjes së is

Postuar: 18/09/2019 - 07:33

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit n

Postuar: 18/09/2019 - 07:20

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, ditën e sotme nuk priten reshje dhe era do të fryjë e lehtë de

Postuar: 17/09/2019 - 23:59

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë

Postuar: 17/09/2019 - 23:55

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta.

Postuar: 17/09/2019 - 23:47

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqip