BREAKING NEWS

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush është bosi që kishte privatizuar një pjesë të pronës, pritet konferencë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush
x

Aktualitet

Qarkullimi urban në ngërç, punonjësit e transportit publik dalin në protestë dhe lëshojnë paralajmërimin e fortë: Do të rifillojmë kur...

Qarkullimi urban në ngërç, punonjësit e transportit publik

Punonjësit e transportit urban dhe ndër-urban në kryeqytet nuk tërhiqen nga vendimi për të mos nisur shërbimin.

Ata janë ngritur ditën e sotme sërish në protestë para ministrisë së Financave dhe asaj të Transportit.

Ata thonë se rikthimi është i pamundur për shkak të pamundësisë ekonomike, dhe problemeve legale që shkakton protokolli anti-covid.

Punëtorët e transporti po ashtu shprehen se nuk e marrë pagën e luftës.

“Shoqata të bëjë çfarë të dojë. Ne nuk kemi marrë pagën e dytë të luftë. Kemi 4 muaj me 400 mijë lekë. Nuk fillojmë punën pa marrë pagën. Operatorët ta fillojnë po të duan.”

Ndërkohë, dy-tri linja kanë rinisur me kufizime punën, ndërsa të tjerat vijojnë të mbeten të pezulluara.

Më të lexuarat