Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qarkullonin me “Golf” të vjedhur dhe ishin kthyer në tmerrin e italianëve, arrestohen tre shqiptarët

Postuar: 08/11/2019 - 22:42

Tre shqiptarë me precedent penal janë arrestuar nga karabinierët në Itali. Shqiptarët ishin arrestuar më parë për të njëjtën vepër penale dhe ishin dëbuar në Shqipëri. Por duket se asgjë s’i ndaloi të siguronin dokumente dhe pasaporta false, të cilat i përdorën për të shkuar sërish në Itali e për t’iu rikthyer “zanatit”.

Kreu i grupit ishte një shqiptar 30-vjeçar. Ai qarkullonte në zonën e La Spezia-s me një makinë tip “Golf” të vjedhur. Në momentin e ndalimit nga policia në makinë ishin edhe dy shqiptarët e tjerë, njëri prej tyre rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 13:44

Policia e Krujës kap dhe ndalon një të kërkuar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Postuar: 22/11/2019 - 13:29

Mjeti që drejtohej nga një femër, e cila kishte në makinë dhe djalin e saj është përplasur në aks

Postuar: 22/11/2019 - 13:26

Pas denoncimit të Presidentit Ilir Meta se këshilltari i tij Tedi Blushi është kërcënuar e shanta

Postuar: 22/11/2019 - 13:16

4 fëmijë të shkollës 9-vjeçare në Golem janë helmuar nga një sprai boje, ndërkohë që kanë qenë du

Postuar: 22/11/2019 - 13:04

Falë një operacioni të strukturuar mes Policisë së Shtetit dhe Prokurorisë mëngjesin e djeshëm u

Postuar: 22/11/2019 - 12:59

Momenti kur Tirana u shpall Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022 mbrëmë vonë në Amiens ka

Postuar: 22/11/2019 - 12:59

Forcat xhenier kanë mbërritur tek Sheshi Skënderbej me robot dhe bllokues valësh për të bërë të m