BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Aktualitet

Qarkullonin me “Golf” të vjedhur dhe ishin kthyer në tmerrin e italianëve, arrestohen tre shqiptarët

Qarkullonin me “Golf” të vjedhur dhe ishin kthyer në

Tre shqiptarë me precedent penal janë arrestuar nga karabinierët në Itali. Shqiptarët ishin arrestuar më parë për të njëjtën vepër penale dhe ishin dëbuar në Shqipëri. Por duket se asgjë s’i ndaloi të siguronin dokumente dhe pasaporta false, të cilat i përdorën për të shkuar sërish në Itali e për t’iu rikthyer “zanatit”.

Kreu i grupit ishte një shqiptar 30-vjeçar. Ai qarkullonte në zonën e La Spezia-s me një makinë tip “Golf” të vjedhur. Në momentin e ndalimit nga policia në makinë ishin edhe dy shqiptarët e tjerë, njëri prej tyre rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar.