Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qëllohet për vdekje me armë zjarri i riu shqiptar në Gjermani (EMRI+FOTO)

Postuar: 14/08/2019 - 23:08

Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur në Gjermani.  Mediat gjermane shkruajnë se personat që ishin në shënjestër, të moshës 30 dhe 31 vjeç, u gjetën në Meinestrabe në rrethin Volfsburg Vorsfelde.

Zëdhënësi i policisë Sven-Marco Claus i tha BILD se të plagosurit janë të dy shqiptarë. Ata përfunduan në spital, por njëri prej tyre humbi jetën më vonë si pasojë e plagëve të marra, shkruajnë mediat gjermane.
 
Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në drejtim të tyre nga një makinë. Kjo do të thotë se agresorët kanë qenë përgatitur për këtë atentat. Viktima është identifikuar si Keidi Pasha.
 
Një banor i tha BILD se kishte dëgjuar gjashtë të shtëna. Hetuesit siguruan prova në vendngjarje, kontrolluan rrobat e viktimës për të dhëna për detaje Një komision hetimor u krijua për rastin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2019 - 23:30

Kjo javë do të sjellë temperatura të pazakonta për stinën në të cilën ndodhemi.

Postuar: 15/12/2019 - 23:07

Një 17-vjeçar është denoncuar nga familjarët i zhdukur prej 8 ditësh.

Postuar: 15/12/2019 - 22:49

Kundërshtimet e fuqishme të gazetarëve shqiptarë dhe organizatave të shumta ndërkombëtare që mbro

Postuar: 15/12/2019 - 22:41

Klajdi Qato, i riu që i shpëtoi tërmetit edhe pse qëndroi 20 orë nën rrënoja, ka falënderuar sot

Postuar: 15/12/2019 - 21:14

Olsi Hajdari, 27-vjeçari nga fshati Xhyrë i Librazhdit që mbërriti në koma në spital, ndërsa bash

Postuar: 15/12/2019 - 20:31

‘Ilyrian Guard”, shoqëria shtetërore e policisë, e krijuar në prill të këtij viti pri

Postuar: 15/12/2019 - 20:14

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që