Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qëlloi me armë pas një debati me shoferin, shpallet në kërkim personi që i preu rrugën autobuzit (Detaje të hollësishme)

Postuar: 20/08/2019 - 22:01

Një person, i identifikuar tashmë nga policia e rendit të Fierit, por që nuk i është bërë publik emri, ka dalë nga mjeti i tij privat dhe ka qëlluar  disa herë në ajër me armë zjarri, duke i prerë rrugën një autobuzi linje plazhi në zonën e Semanit, i mbushur me pasagjerë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30 të ditës së sotme, në vendin e quajtur “Kulla e Ujit”,  pranë fshatit Topojë të Fierit.

Sipas dëshmive të banorëve të zonës, personi, mësohet të ketë debatuar me drejtuesin e autobuzit të linjës, i cili ishte i ndaluar, duke i kërkuar që të hapë rrugën.

Në debat e sipër, për hapjen e rrugës, drejtuesi i makinës private, ka hyrë në automjetin e tij, ka marrë armën dhe ka qëlluar në ajër, gjë e cila ka tmerruar pasagjerët dhe banorët

Ndërkohë Policia po punon për kapjen e autorit dhe zbardhjen e ngjarjes.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 23:46

Gazetari Artan Hoxha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar për takimin që ka patur me menaxherin e njohur Shameti dhe me presidentin e Skënderbeut, Ardian Takaj.

Postuar: 20/09/2019 - 23:12

 Mirald Metallari 22-vjeçari, që vrau nënën dhe babanë e tij rreth një vit e gjysmë më parë

Postuar: 20/09/2019 - 23:02

 Një person ka ndërruar jetë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur pasi motoçikleta me të cilë

Postuar: 20/09/2019 - 22:37

Pas shtrimit të fushës, sot në mbrëmje është testuar edhe ndriçimi në stadiumin “Arena Ko

Postuar: 20/09/2019 - 22:28

Gazetari, Basir Çollaku tregoi sesi nisi rrënimi i dosjes "Tahiri" dhe që u finalizua m

Postuar: 20/09/2019 - 22:27

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka falenderuar të gjithë specialistët e UKT që brenda një kohe r

Postuar: 20/09/2019 - 21:30

Gazetari, Basir Çollaku, thotë se shpërdorimi i detyrës nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahi