Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qëlloi me armë zjarri shokun, Gjykata e Korçës jep vendimin për të riun

Postuar: 19/08/2019 - 22:42

Në qytetin e Bilishtit, një konflikt për shkak të parkimit të një automjeti për pak do të përfundonte në një tragjedi me viktima.

Sipas dëshmitarëve, konflikti ka lindur në mes të dy shokëve. Rei Fama ka qëlluar me armë zjarri automatik në drejtim të shokut të tij Kevi Bregu, por fatmirësisht asnjë nga plumbat nuk e ka kapur 20-vjeçarin.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë në afërsi të qendrës së qytetit të Bilishtit,ku pas goditjes me armë autori i këtij krimi është larguar në drejtim të paditur.

Më pas Rei Fama është vetëdorëzuar vullnetarisht disa ditë më vonë, në policinë e Korçës, ku pas daljes para gjykatës trupi gjykues vendosi të mos e mbajë në burg, por të caktojë për të masën e 'Arrestit të shtëpisë'. Fama u akuzua nga prokuroria për 'Armëmbajtje pa leje' dhe 'Kanosje me armë'.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 00:27

Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë. Raportohet 5 ballë tërmeti i fundit me epiqendër Durrësin.

Postuar: 21/09/2019 - 23:50

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatës në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:41

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatët në Nikël të Fushë Krujës.

Postuar: 21/09/2019 - 23:37

Nga tërmeti i cili tronditi vendin ditën e sotme ka mbetur i lënduar edhe një turist i huaj.

Postuar: 21/09/2019 - 23:22

Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin

Postuar: 21/09/2019 - 23:11

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku shprehet se nga lëkundjet e forta të

Postuar: 21/09/2019 - 23:04

Qytetarët e Tiranës, Durrësit, por edhe të qyteteve të tjera kanë përjetuar momente tmerri ditën