BREAKING NEWS

Motër e vëlla u ekzekutuan në oborrin e shtëpisë në Rrëshen, reagon Policia dhe jep detajet e para

Motër e vëlla u ekzekutuan në oborrin e shtëpisë
x

Aktualitet

Qëlloi me armë zjarri shokun, Gjykata e Korçës jep vendimin për të riun

Qëlloi me armë zjarri shokun, Gjykata e Korçës jep

Në qytetin e Bilishtit, një konflikt për shkak të parkimit të një automjeti për pak do të përfundonte në një tragjedi me viktima.

Sipas dëshmitarëve, konflikti ka lindur në mes të dy shokëve. Rei Fama ka qëlluar me armë zjarri automatik në drejtim të shokut të tij Kevi Bregu, por fatmirësisht asnjë nga plumbat nuk e ka kapur 20-vjeçarin.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë në afërsi të qendrës së qytetit të Bilishtit,ku pas goditjes me armë autori i këtij krimi është larguar në drejtim të paditur.

Më pas Rei Fama është vetëdorëzuar vullnetarisht disa ditë më vonë, në policinë e Korçës, ku pas daljes para gjykatës trupi gjykues vendosi të mos e mbajë në burg, por të caktojë për të masën e 'Arrestit të shtëpisë'. Fama u akuzua nga prokuroria për 'Armëmbajtje pa leje' dhe 'Kanosje me armë'.