BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Aktualitet

Qeveria kalon truallin e Teatrik Kombëtar në pronësi të Bashkisë, reagon 'flakë për flakë' Veliaj nga Tokio: Vendimi nuk bie ndesh me atë të Kushtetueses

Qeveria kalon truallin e Teatrik Kombëtar në pronësi të

Qeveria vendosi të kalojë truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës, me vendim të Këshillit të Ministrave.

Në një lidhje në Skype nga Tokyo në News 24, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj ka reaguar pas vendimit të qeverisë. Veliaj u shpreh se vendimi i VKM nuk bie ndesh me atë të Gjykatës Kushtetuese, e cila i mohoi të drejtën e pronësisë së truallit të Teatrit Kombëtar Bashkisë së Tiranës.

"Jo, vendimi i qeverisë nuk bie ndesh me vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Është reflektimi vendimit të Gjykatës Kushtetuese, që na lejon të vazhdojmë procedurat. Tani që Teatri nuk është më, jepet vetë trualli.", tha Veliaj nga Tokio.

Më të lexuarat