BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Aktualitet

“Qeveria u dha kodet”/ Idajet Beqiri tregon provat dhe dosjen tjetër të rëndë që ka në dorë që mund të 'shkatërrojë' Ilir Metën: Kush e ruante dhe si e ndihmoi Berisha ish presidentin të vidhte floririn e Krrabës

“Qeveria u dha kodet”/ Idajet Beqiri tregon provat dhe dosjen

Avokati i njohur Idejat Beqiri ka qenë i ftuar ditën e sotme në emisionin “Breaking”, ku ka folur për padinë e dytë të bërë ndaj ish-presidentit Ilir Meta, pas asaj për ndërhyrjet estetike.

Beqiri ka shpjeguar se në këtë padi, ai i ka paraqitur SPAK-ut prova në lidhje me vjedhjen e thesarit të Krrabës, e cila sipas tij është kryer nga Meta, por në bashkëpunim edhe me ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Hajdutët kanë hyrë me dhunë në tunel. Por dera ku mbahej floriri nuk hapej, hapej me kode që i kishte qeveria. Duhet sasi e madhe tritoli që të hapej. Por nuk është hapur me dhunë.

Janë prova të rëndësishme. Qeveria e Berishës futi bashkëpunëtorët e saj, kur po binte shteti kur armët ishin nëpër duar të qytetarëve. Kam informacion kush e ruante dhe si Berisha urdhëroi që të largoheshin. Edhe vjedhja që është bërë në vitin 1999 me urdhër të Ilir Metës, janë dëshmitarë ata që hynë dhe që e vodhën. Nuk është vjedhur me thyerje, përveçse që janë futur me çelësa dhe me kode që i kishte qeveria. Ka prova të rëndësishme. Dhe SPAK e ka të qartë çfarë ka ndodhur. Provat janë domethënëse.

Kam edhe një dosje tjetër të rëndë për Ilir Metën. Kam shumë materiale në dorë që nuk mund t’i mbaj, sepse është moskallëzim krimi. Por edhe për njerëz të tjerë.”- deklaroi ai.