BREAKING NEWS

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin tronditës, zbulon kush e ka ‘fundosur’ Ilir Metën

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela
x

Aktualitet

Qyteti që iu shtua sot hartës së koronavirusit në vend, të infektuar çifti nga Tropoja. Burri, punonjës në SHISH, kurse gruaja me profesion mësuese. Kush i infektoi? (Detajet)

Qyteti që iu shtua sot hartës së koronavirusit në vend,

Deri më tani në Shqipëri janë infektuar 174 persona, ku vetëm 24 orët e fundit kanërezultuar me koronavirus 28 persona. 17 prej të cilëve janë shëruar dhe fatkeqësisht janë shënuar edhe 6 viktima. 

Ditën e sotme vumë re edhe zgjerimin e hartës, ku i shtohet një tjetër qytet i Shqipërisë, Tropoja .

“Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Tropojë”- tha paraditen e sotme Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik, duke konfirmuar se ne kete qytet jane tashme dy raste te prekur me virusin.

Nderkohë që burime bëjnë me dije së bëhet fjalë për një çift bashkëshortësh të moshës 48-50 vjeç, të cilët jetojnë në lagjen Partizani.

Burri 50-vjeçar është punonjës i shërbimit informativ në Tropojë, ndërsa gruaja është mësuese bën me dije kryetari i bashkisë Tropojë Rexhe Beberi.

Pavarësisht se gruaja është me profesion mësuese nuk ekziston mundësia e infektimit të nxënësve, pasi masat e mara nga autoritet e hedhin poshtë kët hipotezë, duke qenë se shkollat janë mbyllur që prej datës 8 mars.