Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen që do ndodhë së shpejti në nivele të larta të politikës, ja çfarë më tha Rama

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen
x

Aktualitet

Rakacolli e pranon hapur: Terapia me plazmë hiperimune ndaj Covid-19 do të futet dhe në Shqipëri, por nuk është...

Rakacolli e pranon hapur: Terapia me plazmë hiperimune ndaj Covid-19 do

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka pohuar se terapia me plazmë hiperiume do të aplikohet shumë shpejt në Shqipëri. Rakacolli shtoi për Neës 24 se kjo terapi nuk është shpëtimtare.

“Terapia do të fillojë shumë shpejt në Shqipëri. Nuk është një terapi shpëtimtare. Është provuar plazma si terapi që në gripin spanjoll. Është arsyetimi i thjeshtë logjik. Jo çdo person që ka kaluar sëmundjen ka antitrupa mjaftueshëm për tia kaluar pacientit që ka nevojë. Ne kemi përcaktuar dhe cilët do jenë kandidatët që mund të jenë dhurues,”– deklaroi Rakacolli.