Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama drejt Shkodrës, Imzot George Frendo del në deklaratë të jashtëzakonshme, zbardhet kërkesa urgjente

Postuar: 20/06/2019 - 17:36

Imzot George Frendo  ka dalë ditën e sotme në një deklaratë të jashtëzakonshme ku i bën thirrje palëve politike të bëjnë paqe dhe të ulen në dialog, përndryshe do mbajnë përgjegjësi për dëmin që do i shkaktojnë vendit. Frendo i bën thirrje palëve politike të marrin shembull nga harmonia fetare në vend.

"Të dashur përfaqësues të popullit shqiptar. Edhe njëherë ju drejtohemi me shpresën që dialogut të mos mbetet në shkretëtirë por të gjejë jehonë në zemrat dhe mendjet tuaja. Gjatë ditëve të fundit kemi lexuar shkrime. Të gjithë shprehin shqetësimin e madh për këtë situatë duke menduar se do përkeqësohet. Do jeni ju shkaku i pasojave të rënda që qëndrimi juaj do të shkaktojë. Historia do ju bëjë përgjegjës. Në emër të Zotit ju lutemi të kërkoni një zgjidhje paqësore për këtë situatë për të shmangur rrezikun që e keqja të na çojë në një të keqe më të madhe. Nuk ka paqe nëse nuk ka drejtësi. Hapni një kapitull të ri në politikë. Harroni fjalët e rënda që ju kanë thënë kundërshtarët, planet me të cilat kishin menduar të sulmonit atë. Asnjë shqiptar nuk do ju qortojë që nuk keni mbajtur fjalën nëse arrini të kërkoni një rrugë të ndryshme nga ajo që keni ndjekur deri më sot. Shqiptarët kërkojnë një rrugë të ndryshme nga ajo që mund të na çojë drejt një humnere. mes besimeve të ndryshme ekziston një bashkëjetesë fetare. këtë vlerë duhet ta mësonin nga ne. Populli ynë i dashur e ka memorien historike të afërt dhe është e vetëdijshme se politika nuk do lejojë t'i bëjë keq vëllezërve të vet", tha Frendo.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:59

Gazetari Artan Hoxha zbulon fituesin mes tre kandidatëve për postin e kryeprokurorit. “Arta Marku që në momentin kur u zgjodh prokurore u zgjodh në një situatë jo ligjore, në një seancë me flakadanë.

Postuar: 18/11/2019 - 23:53

Këshilli i Lartë i Prokurorisë paraditen e së enjtes bëri publike pikët e grumbulluara nga tre ka

Postuar: 18/11/2019 - 22:33

Të shtunën zëdhënësi i Presidentit njoftoi se do të publikohej dhe një video, me fakte të pakundë

Postuar: 18/11/2019 - 20:59

Imami Ahmet Kalaja i “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ka denoncuar një qytetare pasi aj

Postuar: 18/11/2019 - 20:45

Komisioni i Pavarur ka vendosur të konfirmojë në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative të K

Postuar: 18/11/2019 - 20:32

Tre nga anëtarët e AMA-së, Sami Nezaj, Suela Musta dhe Agron Gjekmarkaj, ditën e sotme u shprehën

Postuar: 18/11/2019 - 19:52

Mbrëmjen e sotme në Shkodër është plagosur një person pas një sherri mes të rinjve.