Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rama i quajti veshgjatë, studentët i bëjnë këngë (VIDEO për të mos u humbur)

Postuar: 11/01/2019 - 13:32

Protesta e studentëve është zhvendosur në ambientet e brendshme të fakulteteve.

Prej dy ditësh një pjesë e studentëve kanë vendosur të ngujohen në auditore, një pjesë e tyre kanë kaluar edhe natën aty, ndërsa nuk kanë munguar edhe përplasjet me policinë.

Ashtu sikurse ka ndodhur që prej fillimit të protestës së studentëve në fillim të dhjetorit, vëmendjen kanë tërhequr pankartat dhe mesazhet e tyre kreative.

Ndërkohë, kryeministri Rama ndër të tjera teksa foli për protestën e studentëve sot, u ndal edhe tek mesazhet që ka shkëmbyer me të rinjtë, ku një pjesë të madhe të tyre i cilësoi si të paedukatë.

Për këtë një grup studentësh i janë përgjigjur me këngë isopolifonike.

Për më tepër ndiqni videon!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 14:14

Policia e Shtetit ka proceduar sot 3 persona të cilët vijonin që të kryenin aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Postuar: 18/01/2019 - 14:11

Ditën e djeshme u finalizua një super-aksion kundër evazionit fiskal, sipas policisë u arrestuan

Postuar: 18/01/2019 - 13:57

Aktori Neritan Liçaj, i njohur si një nga kritikët më të ashpër kundër ligjit për shembjen e TK-s

Postuar: 18/01/2019 - 13:45

Ish-drejtuesi në Policinë e Shtetit Emri Vata, i cili ka qenë personi që ka arrestuar Klement Bal

Postuar: 18/01/2019 - 13:33

Ditën e hënë pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kamë paralajmërur protesta.Ky ve

Postuar: 18/01/2019 - 13:29

Pasditen e 2 janarit, Ballshi u trondit nga një vrasje e dyfishtë, ku Gazmend Musta qëlloi për vd

Postuar: 18/01/2019 - 13:23

Në një takim me studentë, profesorë dhe dekanë të fakulteteve, ministrat e rinj të qeverisë kanë