Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Rama ka thënë në Beograd diçka që askush nuk e ka bërë para tij”, Rexhep Qosja ka një kërkesë për shefin e qeverisë në raport me Albin Kurtin

Postuar: 15/11/2019 - 18:13

Akademiku kosovar Rexhep Qosja thotë se deklarata e Edi Ramës në Beograd është e vetmja e bërë nga një politikan ndonjëherë. Akademiku Qosja shprehet se do donte që Rama e Albin Kurti të bashkëpunojnë mes tyre.

 “Po diskutohet, për të ashtuquajturën Minishengen, me duket sikur nuk po e kuptojmë. Çfarë do të thotë Minishengen? Cilat janë të mira dhe pengesat, nuk e di. Po pres dhe të shohim! Këto vende të Ballkanit Perëndëmior, por Ballkani Perëndimor është shumë më i gjerë. Me Minishengen apo pa Minishengen, Ballkani Perëndimor do të jetë pjesë e BE-së. BE është një premtim madhështor për gjithë Evropën. Një premtim për paqen, për bashkëpunimin.  Rama ka thënë në Beograd diçka që askush nuk e ka thënë më para në Beograd para tij, ka kërkuar njohjen e pavarsisisë së Kosovës. Edi Rama dhe Albin Kurti duhet të kenë një bashkëpunim të tyrin midis tyre në të mirë të shqiptarëve, të Shqipërisë dhe Kosovës.”- ka deklaruar Qosja nga Panairi i Librit tek Pallati i Kongreseve.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:49

Me anë të një tjetër njoftimi nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve pasi dy ditë më parë u vler

Postuar: 06/12/2019 - 14:47

Hile Zefi, 84 vjeç është kthyer në heroin e ditës sot, pasi mësohet se u ka mbijetuar dy tërmetev

Postuar: 06/12/2019 - 13:55

Pas tërmetit të tmerrshëm që kaloi vendi jonë, gjendja vazhdon të mbetet e vështirë, pasi qindra