Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ilir Meta mesazh të koduar, kërcënon me jetë Edi Ramën: Pengmarrësi i autobusit ekzekutohet po nuk negocioi

Ilir Meta mesazh të koduar, kërcënon me jetë Edi Ramën:
x

Aktualitet

Redjan Rraja tregon pse ishte në Durrës ditën kur u sulmua Ndoja

Redjan Rraja tregon pse ishte në Durrës ditën kur u sulmua Ndoja

Redjan Rraja kundërshton pretendimet e prokurorisë dhe mohon të ketë lidhje me atentatin. I vetmi pohim i tij është se Rraja ka pranuar që atë ditë kishte qenë në Durrës, pasi sipas tij gjendej për të kolauduar makinën dhe se madje kishte pirë edhe kafe. Nga ana e tyre prokurorët e lidhin Rrajën me atentatin duke ju referuar gjurmëve papilare në automjet si edhe qelizave telefonike.

Nga ana tjetër prokurorët nuk e kanë pyetur ende të plagosurin tjetër Aleksandër Laho, por vazhdojnë të besojnë se në qendër të atentatit ishin edhe prokurori edhe Rrumi, ndërkohë që hetimet janë të fokusuara tek vepra e vrasjes për shkak të cilësive, e mbetur në tentativë ndaj këtyre të dyve, por që pasi shoferi ndërroi jetë do ndryshohet “duke shkaktuar vdekjen e Andi Malokut”.