BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x
BREAKING NEWS

“Ai ka video të ngjarjeve kriminale”/ Klodiana Lala nxjerr informacionet ‘bombë’ dhe zbulon kush e ka takuar: Më erdhi me 3 makina të blinduara! Ja ku i ruan pamjet!

“Ai ka video të ngjarjeve kriminale”/ Klodiana Lala nxjerr
x

Aktualitet

Regjisori Altin Basha rrëfehet si asnjëherë më parë, tregon historinë e trishtë të jetës së tij

Regjisori Altin Basha rrëfehet si asnjëherë më parë,

Regjisori i njohur Altin Basha ka bërë një rrëfim të rrallë për jetën e tij personale. Ai zbuloi se nëna e tij është ndarë herët nga jeta në moshën 39-vjeçare, për shkak të një sëmundje të rëndë. Altini tha se ka qenë vetëm 18 vjeç dhe ndoshta një pjesë e krijimtarisë së tij vjen nga drama që ai ka pësuar në rini, pavarësisht se prej nënës regjisori ka kujtime të jashtëzakonshme dhe të gëzueshme.

Altin Basha rrëfeu se babai i tij mori rolin e nënës kur ajo ishte e sëmurë dhe kjo gjë vijoi edhe pas humbjes së saj, “Ka qenë shumë e vështirë, por babai na mbajti mua dhe motrën të bashkuar, nuk na mungonte asgjë”.

Regjisori tregoi se i ati më pas u rimartua dhe bashkëshortja e tij u integrua shumë mirë në familjen e tyre. “Ishte fat i mirë për ne pas asaj fatkeqësie të madhe që na ndodhi”, tha ai dhe shtoi se ata ishin mirënjohës për kujdesin që ajo ka treguar ndaj tyre, duke dhënë në këtë mënyrë edhe një shembull shumë të mirë për të gjithë ata që jeta i përball me sfida të tilla.

Një person shumë i rëndësishëm në jetën e Altinit është xhaxhai i tij, për të cilin foli për herë të parë në “Dola te Ola” dhe zbuloi se ai ka patur një ndikim të jashtëzakonshëm në jetën e tij në drejtimin e dijes. “Im atë më ka lidhur me artin, xhaxhai më ka lidhur me dijen”, theksoi regjisori.

Më të lexuarat