Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rektorati i UT në mbrojtje të studentëve: Ndalimi dhe izolimi për një kohë të gjatë, i papranueshëm

 Rektorati i UT në mbrojtje të studentëve: Ndalimi dhe izolimi për një kohë të gjatë, i papranueshëm

Postuar: 02/11/2015 - 19:10

Rektorati i Universitetit të Tiranës ka reaguar pas ndalimit të studentëve, që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama.
 
Me anë të një reagimi të bërë në media, Rektorati i Universitetit të Tiranës e ka cilësuar të papranueshëm ndalimin e studentëve për një kohë të gjatë. 
 
"Pavarësisht formës së zgjedhur nga studentët e Shkencave Sociale për të shprehur idetë e tyre, ndalimi dhe izolimi për një kohë të gjatë është i papranueshëm", thuhet në reagimin e Rektoratit. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.