BREAKING NEWS

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë
x
BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x
BREAKING NEWS

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta
x
BREAKING NEWS

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e konsiderueshme droge gati për shitje, zbardhen detajet e fundit nga operacioni

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e
x

Aktualitet

(REPLIKA ) Plasin debatet e forta/ “S’erdhëm të shohim sa bukur jemi veshur”, Bushka përplaset me Opozitën, ndërhyn menjëherë Alibeaj: Qetësohu ti

(REPLIKA ) Plasin debatet e forta/ “S’erdhëm të shohim sa

Debate në Komisionin e Ligjeve. Kryetarja Klotilda Bushka debatoi me deputetët e Opozitës, Gazment Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj. Këta të fundit kërkuan të debatonin për të ndërrruar emrin e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar në AKSIK (Autoritetit Kombëtarë të Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar).

Bardhi e Alibeaj kërkuan të jepnin mendimin e tyre, ndërsa Bushka tha se s’mund të debatonin për çdo gjë.

Gazment Bardhi: Çdo deputet ka të drejtën të bëjë diskutim për çdo nen. Bëka njëri propozim dhe në të tjerët të shohim njëri-tjetrin sa bukur jemi veshur.

Klotilda Bushka: Ndryshimi pra po vjen për shkak të adaptimit me ligjin, jo organik e funksional.

Enkelejd Alibeaj: Qetësohu, unë arsyetimin e kam për ta kuptuar kushdo. Në pikën dy në fund të fjalisë të shtohet, “Pa cënuar të drejtat”. Nuk dua ta konsideroj si një gjë që të nëa ndajë. Nuk po flasim për privilegje.

Klotilda Bushka: Do e bësh propozimin

Enkelejd Alibeaj: Do e bëj pra por qetësohu ti, qetësohu, kur informacioni vjen i mbyllur mos më bëj mua kështu pastaj, jo po bëje propozimin.

Klotilda Bushka: Zoti Tola kërkuat fjalën

Drejtori i DISK, Dorian Tola: I qëndroj propozimit.