BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Aktualitet

Reshjet e shiut ‘bëjnë namin’ në vend/ Bllokohen punimet në Portin e Durrësit, rënia e gurëve bën të pakalueshëm aksin Elbasan-Librazhd, disa fshatra mbeten në errësirë (Problemet e raportuara deri tani)

Reshjet e shiut ‘bëjnë namin’ në vend/ Bllokohen

Reshjet intensive të shiut dhe erërat e forta kanë shkaktuar probleme të shumta në Durrës, Elbasan dhe Gjirokastër. Burime bëjnë më dije se puna në Portin e Durrësit është ndërprerë për shkak të përkeqësimit të kushteve atmosferike, të cilat e kanë bërë të pamundur vazhdimin e aktivitetit në portin më të madh të vendit.

Ndërkohë, janë shënuar dhe ndërprerje të energjisë elektrike në 23 fshatra të Gjirokastrës dhe në 7 fshatra të Elbasanit. Në Tepelenë, era e fuqishme ka çuar në rrëzimin 3 shtyllave të tensionit të lartë duke ndërprerë furnizimin me energji elektrike.

Edhe transporti rrugor është bërë shqetësues në aksin Elbasan-Librazhd. Një sasi gurësh janë shkëputur nga lartësia duke rënë në rrugë, kjo ka bërë që të bllokohet kalimi i automjeteve në njërin krah të aksit rrugor.