Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reshjet e shiut ‘bëjnë namin’ në vend/ Bllokohen punimet në Portin e Durrësit, rënia e gurëve bën të pakalueshëm aksin Elbasan-Librazhd, disa fshatra mbeten në errësirë (Problemet e raportuara deri tani)

Postuar: 12/11/2019 - 13:54

Reshjet intensive të shiut dhe erërat e forta kanë shkaktuar probleme të shumta në Durrës, Elbasan dhe Gjirokastër. Burime bëjnë më dije se puna në Portin e Durrësit është ndërprerë për shkak të përkeqësimit të kushteve atmosferike, të cilat e kanë bërë të pamundur vazhdimin e aktivitetit në portin më të madh të vendit.

Ndërkohë, janë shënuar dhe ndërprerje të energjisë elektrike në 23 fshatra të Gjirokastrës dhe në 7 fshatra të Elbasanit. Në Tepelenë, era e fuqishme ka çuar në rrëzimin 3 shtyllave të tensionit të lartë duke ndërprerë furnizimin me energji elektrike.

Edhe transporti rrugor është bërë shqetësues në aksin Elbasan-Librazhd. Një sasi gurësh janë shkëputur nga lartësia duke rënë në rrugë, kjo ka bërë që të bllokohet kalimi i automjeteve në njërin krah të aksit rrugor.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 14:00

Java sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta.

Postuar: 08/12/2019 - 13:50

Sipas Zyrës së Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore deri tani janë 39 objekte të shembura në Durrës

Postuar: 08/12/2019 - 13:33

Gjatë operacionit të koduar "Driver” janë sekuestruar disa doza lëndë narkotike kokain

Postuar: 08/12/2019 - 12:36

Sot është shembur Qytet Studenti godina nr.

Postuar: 08/12/2019 - 12:26

Moderatori Florian Agalliun, njoftoi para disa javësh se nuk do e shohim më në ekranin e “T

Postuar: 08/12/2019 - 12:18

Këshilli Bashkiak i Bashkisë së Lezhës ka miratuar pagesën e plotë të qirasë për të gjitha familj

Postuar: 08/12/2019 - 12:10

Bëhet me dije se ditën e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçare babai i ish-ministrit