BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Aktualitet

Retorika “diskriminuese” për emigrantët/ Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat: Britanikët janë fiksuar me shqiptarët, shifrat nuk janë alarmante sa i bëjnë mediat britanike

Retorika “diskriminuese” për emigrantët/ Eksperti

Eksperti Ervin Karamuço gjatë diksutimit në “Top Story” për çështjen e emigrantëve në Brtiani, deklaroi se shqiptarët zgjedhin të ikin pasi kërkojnë të shkarkojnë dëmin social që iu është bërë.

“Situata përfundon me masa sigurie që përfshin Ministrinë e Brendshme shqiptare dhe atë britanike, por këto janë menaxhim dëmesh. Që do të thotë një dëm social në shumë aspekte kërkon valvul presioni për të shkarkuar. Këtu janë qytetarët tanë që zgjedhin të largohen”, tha ai.

Karamuço u shpreh se britanikët janë fiksuar me shqiptarët dhe se shifrat nuk janë aq alarmante sa i bëjnë mediat dhe institucionet britanike për kriminalitetin.

“Ndër vite ka pasur një problematikë të shtuar, ku tani janë fiksuar me shqiptarët. Nuk janë këto shifra alarmante saç i bëjnë mediat dhe institutcionet aty në lidhje me kriminalitetin shqiptar në britaninë e madhe. Kërkohet një vëmendje e shtuar nuk e di për çfarë, ne menduam që e kishin për fushatën elektorale në të kohë”, shtoi më tej eksperti.

Më të lexuarat