Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Revoltohet aktori i njohur, 'kryqëzon' Voltana Ademin: Mjaft e përdhunuat...

Postuar: 26/06/2019 - 22:57

Aktori Bruno Shllaku ka reaguar pas posterit të vendosur në teatrin “Migjeni” në Shkodër ku paralajmërohen protesta nga dita e nesërme dhe që do të zgjasin deri më datë 2 korrik.

Në një deklaratë për mediat, Shllaku shprehet se nuk do të lejojnë përdorimin e teatrit “Migjeni”, në këtë lloj mënyre.

Ai thekson se do të dalë të protestojë me shumë të rinj, pasi përdorimi i teatrit për politikë është një fenomen i turpshëm.

“Jemi këtu bashkë me gocat dhe çunat, me këtë grup simpatik. Po presim të hapet dhe të marrim ndonjë biletë për të parë këtë që kemi këtu pas shpine.

Këto lloj fletë rrufesh që flasin në emër të gjithë qytetit, të gjithë bashkë nuk e di ku është gjithë bashka?! Por këtë e dinë ata. Pas kishave dhe xhamive është teatri ‘Migjeni’ në qarkun tonë, edhe më takon mua të parit që të protestoj dhe të protestoj fuqishëm bashkë me këtë rini që kam këtu mbrapa, që teatri të mos keqpërdorohet dhe të mos përdhunohet kështu.

Mjaft! Ka vite që përdhunohet prej njerëzve të paaftë, inkopetenta, aksidentalë dhe kryesisht nga drejtoresha e teatrit, që më vjen turp të them fjalën drejtoreshë.

Është turp një turp madhor që bëhet lëtu. Jmi mësuar këtu që shohin teksa interpretojnë Tinka Kurti, Zef Jubani. Kjo nuk duhet të ndodhë.

Kanë shtëpia, bahçe dhe prona boll, ti varin atje në gozhdë dhe të kënaqen. Kjo është fjala ime që kam katër vite që flas për teatrin ‘Migjeni’. Ja se ku e cuan teatrin dhe kjo epidemi po merr fund. Në datën 1 korrik këto njerëz janë të gjithë të zbythur dhe do të kenë turp që të trokasin edhe me biletë për të hyrë në këtë tempull të shenjtë,”- tha aktori Bruno Shllaku.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:27

E dielë, 8 dhjetor 2019. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e diel, dt. 08) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Postuar: 07/12/2019 - 23:18

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Ballsh ku një drejtues motoçikletë duke ecur n

Postuar: 07/12/2019 - 22:57

Janë mbi 30 shkolla, të cilat nuk do të hapen ditën e hënë për shkak të dëmeve të krijuara nga të

Postuar: 07/12/2019 - 21:46

Në  emisionin “Shiko Kush Luan” pjesë e lojërave ishte dhe kryebashkiaku i Tiran

Postuar: 07/12/2019 - 21:23

44-vjeçarja Fatmira Cuka, së bashku me djalin e saj Sardin 18 vjeç, humbën jetën më 26 Nëntor si

Postuar: 07/12/2019 - 21:14

Një aksident rrugor ka ndodhur në Ballsh, ku një person është plagosur rëndë.Aksidenti ka ndodhur

Postuar: 07/12/2019 - 21:05

Hallet dhe sëmundja që e mundon prej vitesh, Hysen Hashanin bashkë me bashkëshorten, djalin, vajz