Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Aktualitet

Revoltohet Hazizaj: Kujtim Gjuzi ka bërë dy vepra penale. Nesër që në mëngjes arrestohet

Revoltohet Hazizaj: Kujtim Gjuzi ka bërë dy vepra penale. Nesër

Kryetari i Partisë Konservatore Kujtim Gjuzi është përplasur me aktivistin Altin Hazizaj teksa ky i fundit kërkoi që të arrestohet që nesër.

Pjesë nga debati

Gjuzi, Ilirjanit:  Kalo këtej nga Kavaja dhe Elbasani se ta tregoj unë. Prandaj ke vajtur në Athinë, se nuk ke vend këtu.

Hazizaj: Ai ka kryer dy krime, nesër që në mëngjes arrestohet në mos sot! E para po përdor gjuhë urrejtje e cila është krim i ndaluar në Shqipëri.

Gjuzi: Nuk ka gjuhë urrejtje!

Hazizaj: Ti po përdor gjuhë urrejtje, se nuk mundesh ti, ti thuash njeriu çfarë do bëjë me by.hë apo pa by.hë, është e drejta e tij të bëj çfarë të dojë. Mbylle gojën, mos fyej askënd, mos bëj gjuhë urrejtje. Je deputet dhe paguhesh me lekët e mia, me lekët e këtyre njerëzve. Ti je shërbëtor i popullit. Turp, je i pari që duhet ta mbyllësh gojën para qytetarëve.