BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Aktualitet

Rezultojnë disa gjyqtarë të infektuar, pezullohet puna edhe në Prokurorinë e Kavajës

Rezultojnë disa gjyqtarë të infektuar, pezullohet puna edhe

Bëhet me dije se pas pezullimit të punës në Gjykatën e Shkallës së Parë të Kavajës dhe Gjykatës së Apelit në Durrës është pezulluar puna edhe në Prokuroria e Kavajës, kjo pasi kanë rezultuar të infektuar disa gjyqtarë.

Pezullimi i punës në prokurorinë e Kavajës është bërë pasi në të njëjtën godinë punojnë dhe Prokurorët e Apelit Durrës.

Për Prokurorinë përjashtim do bëjnë vetëm rastet e gjykimeve emergjente për shqyrtimin e masave të sigurisë.

Deri tani asnjë prokuror në Kavajë nuk është i prekur me COVID-19, por është urdhëruar marrja e masave paraprakisht, si edhe është bërë dizinfektimi i godinës.

Më të lexuarat