Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Riatdhesohen 70 azilkërkuesit e dëbuar nga Gjermania: Nuk njoftuan, na thanë për ndryshim shtëpie

Riatdhesohen 70 azilkërkuesit e dëbuar nga Gjermania: Nuk njoftuan, na thanë për ndryshim shtëpie

Postuar: 12/08/2015 - 16:56

Rreth 70 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar, pasi janë dëbuar nga Gjermania. Ata kanë mbërritur në Rinas pasditen e sotme, ndërsa shprehen se nuk janë njoftuar për kthimin e tyre. "Nuk na njoftuan, na thanë do iu ndryshojmë shtëpi", janë shprehur azilkërkuesit.
 
Një prej të riatdhesuarve tregon se ka shpenzuar 1200 euro bashkë me gruan dhe fëmijët për të udhëtuar deri në Gjermani.
 
Ky është kontingjentit i tretë që riatdhesohet në një hark të shkurtër kohor. Më parë janë kthyer dhe dy grupe të tjera përkatësisht me 70 dhe 20 persona. Ndërkohë, mes të kthyerve ka gra dhe fëmijë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.