BREAKING NEWS

Ulen rastet e reja me COVID, Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin çfarë ka ndodhur 24 orët e fundit

Ulen rastet e reja me COVID, Ministria e Shëndetësisë publikon
x

Aktualitet

Rihapen hetimet për dosjen e  21 Janarit, Artan Hoxha zbulon lëvizjen e rëndësishme: Ja çfarë pritet

Rihapen hetimet për dosjen e  21 Janarit, Artan Hoxha zbulon

Gazetari  Artan Hoxha u shpreh se sipas informacioneve të tij është kërkuar që çështja e 21 Janarit të vitit 2011 të hetohet nga SPAK.

“Nëse nuk hapej çështja deri në datën 21, rrezikonte që të parashkruhej dhe nuk kishte më mundësi për ta kryer hetimin. Me këtë që ka bërë policia i ka dhënë një afat 10 vjeçar hetimit të çështjes.  Në dijeninë time është kërkuar që çështjen ta hetojë SPAK, jo prokuroria e Tiranës. Në kohën që ka ndodhur ngjarja, ka qenë Prokuroria e Krimeve të Rënda. Duke e hetuar SPAK, do të tentohet të shkohet edhe më lart”, u shpreh Hoxha në Opinion.