BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Aktualitet

Rikthehen reshjet e shiut, sinoptikanët paralajmërojnë stuhi dhe ulje temperaturash në vend: Ja si pritet të jetë java që vjen 

Rikthehen reshjet e shiut, sinoptikanët paralajmërojnë stuhi dhe

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Temperaturat pritet të shënojnë rritje të lehta. Gjatë natës pritet të ketë shtim të vranësirave të cilat në mëngjes do të sjellin reshje shiu. Në viset malore reshje shqote dhe bore.

Në Shqipëri dhe tërë rajonin tonë pritet mot me alternime mes vranësirave dhe intervaleve kohore me diell. Gjatë natës në Shqipëri do të fillojnë reshjet e shiut të cilat vende-vende pritet të jenë intensive. Gjatës mëngjesit të së premtës reshje e shiut pritet të përfshijnë shumë pjesë të rajonit. Përderisa në Shqipëri priten reshje dhe rrebeshe intensive lokale në viset tjera nuk priten reshje të mëdha. Reshje pak më intensive priten në Dukagjin.

Të premtën dhe për fundjavë na pret mot i ndryshueshëm, por jo i ftohtë. Herë pas here priten edhe reshje shiu sidomos në Shqipëri dhe Dukagjin, lokalisht edhe në disa vise tjera. Priten edhe erëra nganjëherë të forta nga jugu sidomos në bregdet dhe viset kodrinore-malore.

Të hënën na pret mot plotësisht i vranët dhe pritet të kemi depërtimin e frontit të ftohtë nga veriu. Priten reshje shiu, ndërsa në viset kodrinore-malore reshje bore. Me uljen e temperaturave reshje bore mund të ketë edhe nëpër disa ultësira të Republikës së Kosovë dhe Maqedonisë së Veriut. Reshje pak më intensive bore priten normalisht në Mal të Zi, por edhe në shumë vise malore të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut/MeteoBallkan

Më të lexuarat